5000kg Gear навалување Позиционер - Кина Wuxi успех машини

5000kg Gear навалување Позиционер

Краток опис:

Носивост: кг максимална 5000

дијаметар Табела: 1500 mm

Поместување на агол: 0-90 ° / 0-120 °

Поместување на степени на вентилаторот: 0.14 вртежи во минута

Поместување на енергија: 3 kW

брзина на ротација: 0,05 ~ 0,5 rpm

Ротација на енергија: 3 kW

Контрола начин: Далечински управувач рака + крачна

Влезен напон: 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60HZ


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: . 9, 00 USD ***
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Позиционер за заварување, исто така, се нарекува заварување позиционирање опрема, главно се користи за некои посебни структури, градежни машини, мал круг делови во обработка, и многу повеќе. И тоа главно се состои од работна маса, претворајќи уред, превртување уред, уредот електрична енергија за спроведување, stander и електрични кабинет. Неговите работни маса е управувано од страна на вртење уред со 6 T-стил слотови за да се обезбеди делови во обработка строго фиксиран на работната маса.

  Подолу е 5000KG Gear навалување Позиционер со Ротари Спецификација Табела:

  модел HBJ-50
  Носивост 5000kg максимум
  дијаметар маса 1500mm
  поместување агол 0-90 ° / 0-120 °
  брзина поместување 0,14 вртежи во минута
  поместување на енергија 3 kW
  брзина на ротација 0,05-0,5 вртежи во минута
  ротација на енергија 3 kW
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

  2 Axis Welding Positioner Description:

  1. Вклучете Табела Заварување Позиционер се состои од вртлив worktable, превртување електрична систем за контрола на уреди и.

  кутија 2.Remote контрола рака со дигитални readout брзина на ротација и нога контрола на педалата за поместување контрола.

  3. worktable може да се ротира (360 °) или навалена (во 0-120 °) овозможува работното парче да се заварени во најдобра позиција.

  4. стандарден напон е 380V, 3PH-50Hz, но можеме да направиме 110-575V како на вашите барања.

  5.It е погодно за монтажа сложена потсклопови, и е идеален за во врска со Колона & бум.

  6. stepless прилагодување на брзината на табелата rotation.Top класа електронски компоненти од Шнајдер.

   Заварување Позиционер машина од Wuxi успех конкурентни предности:

  1. заварување ротациони маса Инвертер е од Данфосс / Yaskawa.

  2. Автоматско заварување Позиционер Електричен систем е од Шнајдер.

  3. Gear навалување Позиционер заварувачи плочата "Моторни е сосема Invertek. Заварување ротатор резервни делови

  ќе 4.Giving конкурентна цена.

  5.We да има 3 или 4 вилици вилици стегачки глави за избран, и цевка со дијаметар од 50 mm до 1200 mm.

  сертификати 6.CE на европскиот пазар и Америка.

  Заварување Табела со примена Позиционер:

  1. цевки заварување positioners се користат за различни апликации кои се движат од цевка spooling на позиционирањето на многу големи незгодни делови.

  2. Заварување positioners голема мера се зголеми продуктивноста при заварување на цевки, шахти, тркала, лактите и други делови.

  3. Заедно со заварување грамофони, цевка вртење positioners се особено корисни при ротирање или позиционирање делови во обработка со големи поместување товари.

  4. Ние дизајн и производство на сопствени positioners цевка заварување и заварување ротирачки маси кои одговараат на различни апликации ракување цевка.

  Повеќе Прашања Клиентите може да Загрижени на нашата Заварување Позиционер:

  Q1: Што е со transportion?

  А: 1. Целосно спакувани во дрвени случај на анти оштетување во текот на transportational процес.      

        2. Обично ги Seaway, предизвика нејзиниот полесно и поевтино за голема машина.      

        3. врата до врата испорака е исто така достапна.

  Прашање 2: Може вашиот компјутер или други производи да се прилагоди?

  О: Да, ние сме професионални производителот специјализирана за заварување Позиционер околу 15 години. Имаме силен дизајнерски тим за да се исполнат барањата на клиентите.

  Q3: Може вашиот компјутер или други производи да се прилагоди?

  О: Да, ние сме професионални производителот специјализирана за заварување опрема за околу 15 години. Имаме силен дизајнерски тим за да се исполнат барањата на клиентите.

  Процесот за контрола на квалитет: Q4:

  А: Сите машини се направи тестирање пред пратката. А 30мин судењето за работа се извршува за да се гарантира машина да биде безгрешен.

  Поврзани Име на производ:

  Заварување колона и бум, манипулатори и роботи, хоризонтални цевки Ролки, колона и бум, Колона бум манипулатор, манипулатори и роботи, цевки заварување манипулатор, крст заварување манипулатор, Волумен заварување манипулатор, заварување Manipulator за рудникот, Автоматско снабдување манипулатор, Ветер кула Manipulator машина .welding манипулатор за цевки, висока Прилагодете заварување Позиционер, Болт лифт заварување Позиционер ... HBJ        


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:
  1. Нашите заварување positioners се сите со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.
  2. Безжичен / радио рака контрола за претворање на маса заварување Позиционер се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.заварување контрола Позиционер

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување Позиционер, тогаш ние ќе пакет со дрвени случај за LCL превозот.

  2. Ако цел количество доволно за една цела контејнери, ние ќе пакет во контејнери директно. new3

  1. Имаме извезуваат нашите positioners на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Еве подолу некои заварување pisitoner работи за слики што сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Италија 10т заварување масата Со Позиционер. 10т заварување Позиционер

  Саудиска Арабија 15T Заварување Позиционер заварување Позиционер

  15T Заварување Позиционер работа со Чак заварување positioners

 • WhatsApp Online Chat !