300 килограми Gear навалување Позиционер - Кина Wuxi успех машини

300kg Gear навалување Позиционер

Краток опис:

Вчитај капацитет: 300 кг максимална

дијаметар Табела: 600 mm

Поместување на агол: 0-90 ° / 0-120 °

Поместување на степени на вентилаторот: Прирачник

Поместување на енергија: Прирачник

брзина на ротација: 0.1 ~ 1rpm

Ротација моќност: 0.37 kW

Контрола начин: Далечински управувач рака + крачна

Влезен напон: 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60HZ


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: . 2, 00 USD ***
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Менувач со завртување заварување Позиционер се состои од вртлив worktable, titling уред и електричен систем за контрола. Работата парче може да се стигне до најдобрата позиција преку worktable ротациони и издавање документ за сопственост device.The worktable ротирање под контрола на чекор-помалку фреквенција конверзија да се постигне најдобра брзина заварување. Стандарден тип заварување Позиционер не може да ги исполни за обработка на сите работи парчиња ", ве молиме наведете вашата работа парче е тежината, обликот и други спецификации во детали, така што можеме да го обезбедиме најдоброто решение начин за вашиот референца.

  Подолу е 300 килограми Gear навалување Позиционер Заварување Спецификација:

  модел HBJ-03
  Носивост 300 килограми максимално
  дијаметар маса 600mm
  поместување агол 0-90 ° / 0-120 °
  брзина поместување прирачник
  поместување на енергија прирачник
  брзина на ротација 0.1-1 вртежи во минута
  ротација на енергија 0.37 kW
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

  Мали лифт Ротари worktable Заварување Позиционер Опис:

  1. Прирачник за навалување Позиционер со 0-90 ° вртлив агол, и моторизирана ротација брзина е VFD контрола.

  2. кутија Далечински рака контрола со дигитална контрола на вртежи отчитување и крачна за поместување контрола.

  3. stepless прилагодување на брзината на ротација на табелата. Врвна електронски компоненти од Шнајдер.

  4. 100% нова машина за заварување Позиционер од Wuxi успех Машини Опрема CO., LTD

  Нашите Gear Навалите цевка заварување Позиционер конкурентна предност:

  Инвертер 1.Нашата заварување positioners "е од Danfoss / Yaskawa.

  Мотор 2.Our ротирачки заварување positioners "е од Invertek.

  3.Our заварување Позиционер маса Електричен систем е од Шнајдер.

  Заварување ротатор резервни делови

  4. Имаат само-заклучувачки функција и со професионална анти-електромагнетни функција.

  5. CE сертификати за европски сертификати пазарот и CO со заварување Позиционер за Блискиот Исток пазар.

  Заварување Позиционер Ротари worktable Тема:

  1. Оваа заварување Позиционер машина се користи за лесно заварување, може Мах со апарат за заварување, заварување манипулатор итн

  2. Позиционер ротирачки worktable може да поместување 0-120 °, 360 ° ротирачкото од страна на VFD.

  3.Welding Позиционер може заедничко работење со колона заварување и бум.

  4. Позиционер исто така, може да биде дизајнирана во хидраулични управувано систем. Таа најчесто се употребува во многу тешки работното парче заварување индустрија. Од страна на хидрауличен цилиндар, табелата може поместување непречено и држете на работното парче цврсто.

  Заварување Позиционер со ротациони маса и titling опрема за аплицирање:

  1. Садови под притисок заварување.

  2. цевки производствени индустрии.

  3. моќ изработка на ветерот.

  4. Хемиски & складирање резервоарот за гориво измислица.

  5. Секој тешки цилиндрични работа.

  HBJ


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:
  1. Нашите заварување Позиционер се сите со стандардна кутија далечински контрола рака и нога на педалот control.2. Безжичен / радио рака контрола за заварување ротирачки worktable Позиционер се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.заварување контрола Позиционер

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета, а потоа ние ќе пакет со дрвени случај за LCL превозот.

  2. Ако цел количество доволно за една цела контејнери, ние ќе пакет во контејнери директно.

  new3

  1. Имаме извезуваат нашите заварување Позиционер за повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Тука подолу, со некои слики се сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Италија 10т Заварување Позиционер со Ротари worktable10т заварување Позиционер

  Саудиска Арабија 15T Заварување Позиционер

  заварување Позиционер

  15T Заварување Позиционер работа со Чак

  заварување positioners

 • WhatsApp Online Chat !