100t собере до заварување ротатор - Кина Wuxi успех машини

100t собере до заварување ротатор

Краток опис:

Џек нагоре капацитет: 100 тони максимална

Носивост парче: 50 тони максимална

Носивост сет: 100 тони максимална

Џек нагоре начин: Хидрауличен цилиндар

дијаметар садови: мин. ~ 800мм Max.5000mm

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Контрола начин: Безжично и контрола на далечинскиот управувач страна

Влезен напон: 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz

Опции: Патување основна рамка


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: 1. * *** 00 долари
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Хидраулични собере до заварување ротатор може да се реализира делот на делот собранието welding.And ние нормално се користи овој тип со само-израмнувачки или конвенционален заварување ротатор заедно.

  Here below is 100 Hydraulic Fit Up Welding Rotator Specification:

  модел Собере до-100
  Џек нагоре капацитет 100 тони максимална
  парче носивост 50 тони максимална
  сет Носивост 100 тони максимална
  Џек нагоре начин Хидрауличен цилиндар
  дијаметар садови Мин. ~ 800мм Max.5000mm
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Безжични и контрола на далечинскиот управувач страна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  опции Патување основна рамка
  Сертификат CE одобрение

  Хидраулични собере до цевки Вклучување Ролни Заварување rotators Опис  :

  1.Consist: Еден погон ролери, битанга ролери Еден, два Hydrulic прилагодување на ролери, електрични систем за контрола на

  2. Наместете до цевка вртење ролни работат со Џек нагоре / надолу систем од страна на безжична контрола рака за време задник заварување собранието во идеална позиција.

  3. Наместете до rotators со џек систем, но само битанга turning.Fit до цевка заварување ролери контрола од страна Безжично и кутија далечинскиот управувач.

  4. Користење заедно со авто усогласување заварување ротатор или со конвенционални заварување rotators заедно.

  5. Патување основна рамка е достапен за цевки задник заварување.

  6. ролки материјал, исто така може да биде црна гума или Polyurathane ролки.

  7. 100% нова од оригиналниот производителот Wuxi успех Машини Опрема CO., LTD

  Хидраулични вклопам заварување rotators Предности од Wuxi Успех:

  1.Нашата заварување ролери легла Инвертер е од Данфосс / Yaskawa.

  2.Our хидраулични заварување ротатор мотор е од Invertek.

  3.Our хидраулични заварување ротатор редуктор е од Кина бренд.

  4.Our анти лебдат заварување ротатор Електричен систем е од Шнајдер.

  Заварување ротатор резервни делови

  5. CE сертификати за европски сертификати пазарот и CO со заварување rotators на Блискиот Исток пазар.

  Широко апликација:

  1. За поддршка цевки и вртење за автоматско заварување цвест

  2. Притисок заварување садови, особено за тешки.

  3. Спојување на производство industries.such како резервоар за нафта, резервоарот за вода.

  4. Ветерни измислица.

  5. Хемиски & складирање резервоарот за гориво измислица заварување.

  Инсталација и по продажба на услуги:

  1. собере до заварување ротатор ќе биде целосно инсталиран пред пакет за испорака во дрвена кутија.

  2.we исто така, снабдување на услугата инсталација во вашата работа продавница, ако е потребно.

  3.One година гаранција за да се вклопат до заварување квалитет ротатор и бесплатно поддржан за резервни делови.

  4. Во странство агент е достапна во Италија и Америка пазар.

  5. Голем фонд на компоненти и делови, лесно се носи делови.

  Нашата поврзани со производот:

  заварување ротатор, заварување Позиционер, заварување манипулатор, што се користи цевка вртење ролни, садови под притисок заварување ротатор, конвенционален заварување ротатор, цевки резервоарот заварување totator, ротација заварување машина, Хидраулични собере до Roator за заварување, Џек нагоре заварување ролери, песок експлозијата Вклучување тек, Автоматска заварување Ролни, резервоар ролери заварување машина, Волумен цевка заварување ротатор за конвенционални резервоар Вклучување Ролс, шеф опашка парк заварување Позиционер, хидраулични заварување Позиционер, подигнете заварување positioer, хоризонтални заварување Позиционер, висина прилагодување заварување Positioners, Свртете Табела заварување Позиционер, Свртете Табела заварување Позиционер , заварување колона бум, бум авто заварување, резервоар машина за полирање, колона и бум, бум колона и манипулатор, колона бум заварувач, автоматски колона и бум заварување манипулатор.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:

  1. Нашите конвенционални заварување резервоар Вклучување Ролс се сите со стандард за контрола на далечинскиот страна кутија и крачна control.it е удобен и безбеден

  2. Безжичен / радио рака контрола за цевка заварување претворајќи rotators се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  заварување контрола ротатор

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување ротатор, тогаш ние ќе се спакуваат во дрвена кутија со детали инсталација за LCL превозот.

  2. Ако ролки на цевка заварување нарачате доволно за една цела контејнери количина, ние ќе се спакуваат во контејнери директно.

  3. Ние обезбедуваме 1г гаранција период за целокупниот квалитет на машината.

   

  1. Нашата компанија (Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD) се извезуваат нашите заварување rotators во повеќе од 30 земји од целиот свет. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Тука подолу, со некои резервоар вртење заварување ролни работат сите слики се од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Мексико 30T конвенционалните води завртка цевка заварување претворајќи ролки

  конвенционалните заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 40T и 100t Болт прилагодување РЕЗЕРВОАР ЗА ЗАВАРУВАЊЕ rotators

  конвенционалните валци

  Америка 40T типични цевка заварување ролки РАБОТА ЗА ТЕШКИ садови.

  100t заварување ротатор

 • WhatsApp Online Chat !