60T Конвенционалните заварување ротатор - Кина Wuxi успех машини

60T конвенционални заварување ротатор

Краток опис:

Вчитај капацитет - Поставете: 60 тони максимална

Транспорт капацитет - се вози: 30 тони максимална

Транспорт капацитет - битанга: 30 тони максимална

Ротација капацитет: максимум 60 тони

дијаметар садови: Min.500mm ~ Max.4800mm

брзина на ротација: 100 ~ 1000mm / мин VFD

Ротација на енергија: 2 * 2.2kw со вентилатор за ладење

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Систем за контрола: контрола на Далечински рака и нога на педалата

Напон: 110V ~ 575V сите достапни.


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: 9, 00 ***.
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Конвенционални Заварување на цевководни Rtators има два вида, прилагодување на завртки и води завртка adjustment.the растојание Болт прилагодливи ролери центар може рачно да се прилагоди од страна задржани завртка Болт, па како да се погодни за различни работното парче diameter.Conventional rotators, исто така, може да се снабдува со капацитет од 5.000 кг до 1000 tonnes.It може заедничка контрола со други капацитети, како што заварување манипулатор, заварување машина, машина тип подемен заварување и така натаму.

  Подолу е 60T Болт Прилагодлив резервоар Вклучување спецификација Ролс:

  модел CR-60
  Вчитај капацитет - драјв 30 тони максимална
  Транспорт капацитет - битанга 30tons максимум
  Вчитај капацитет - Поставете 60 тони максимална
  ротација капацитет 60 тони максимална
  дијаметар садови Мин. 500mm ~ Max.5000mm
  брзина на ротација 100 ~ 1000 mm / min VFD
  ротација на енергија 2 * 2.2kw со вентилаторот за ладење
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

   Болт Прилагодлив заварување Вклучување Roll / цевка заварување rotators Опис:

  1. Нашите заварување ролери пакет Едно парче возење ролери и една парче битанга ролери заедно како еден сет за продажба.

  2.Remote hand control, Radio hand control & Foot pedal control are all avaialble for this type Conventional Turning Roll

  3.Top класа електронски компоненти од Шнајдер да се обезбеди долго време со користење живот.

  диск брзина на ротација 4.Our резервоарот ролни подесување "е во дигитални readout.

  5.100% ново од оригиналниот производител -. WUXI УСПЕХ Машини Опрема копродукции, ООД.

  6. Ако вашиот единствен цевка должина / резервоарот е повеќе од 8 метри, ние ви препорачуваме да изберете еден диск и две битанга ролери за поддршка на работата заедно.

  Резервни делови бренд на нашите заварување машина:

  1. Сите наши заварување машина инверторот е од Данфосс.

  2. Сите наши заварување цевки ролки моторот е од Invertek.

  3. Сите наши резервоарот заварување ролни електронски компоненти е од Шнајдер.

  Заварување ротатор резервни делови

   сертификати 4.CE за европски сертификати пазарот и CO со заварување rotators на Блискиот Исток пазар.

  Заварување ротатор е широко се користат во многу области:

  1. заварување rotators се широко се користи за поддршка на резервоарот за ротација и да цвест заварување погодно.

  2. Ние исто така имаат подвижни модел заварување ролери за неколку една цевка задник заварување заедно.

  3. Хидраулични собере до заварување ролки, анти лази ротатор и песок детонација ролки се сите достапни.

  4. заварување колона бум користи togeher со заварување ротатор за голем дијаметар резервоарот споеви заварување.

  5. ветер кули линија, префрлани цевка wleding, разменувач на топлина резервоарот и садови под притисок итн пазар.

  нашите производи поврзани име:

  цевка заварување ролки, цевка вртење ролни, резервоарот заварување ротатор, резервоарот за претворање на ролни, резервоарот заварување ролки, резервоар за нафта заварување totator, садови под притисок заварување, само усогласување заварување ротатор, се вклопат до заварување ролери, резервоарот заварување претворајќи ролни, заварување ротатор за навивач кула, цевка вртење ролни, тркала рамка, ролери рамка за ветер кула заварување, конвенционалните цевка заварување ролери застане, песок детонација ротатор, сликарството ротатор, заварување Позиционер, заварување Позиционер маса, заварување Позиционер чак, цевка заварување positioners, заварување ротатор со позиционер, колона и бум манипулатор, мали заварување манипулатор за цевки, ветер кула за заварување манипулатор.

  HGK


 • Претходно:
 • Следно:

 • Сите Прилагодлив цевка заварување систем за контрола на ротаторна:

  1. Сите Нашите Конвенционалните заварување Вклучување ролки се со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.

  2. Безжична контрола / радио рака се достапни за конвенционалните заварување toataor, но обично за тешки и долги цевки / тенкови.

  заварување контрола ротатор

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета цевка ролки, тогаш ние ќе се спакуваат во дрвена кутија за LCL превозот, како и со детали за инсталација.

  2. Ако заварување претворајќи ролки нарачате доволно за една цела контејнери количина, ние ќе се спакуваат во контејнери директно.

  нови

  1. Нашата компанија (Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD) се извезуваат заварување rotators на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка резерви е на располагање.

  2. Еве подолу некои цевка заварување пресврт ротатор работи за слики што сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Австралија 30T L ЕАД завртки  Конвенционалните цевка заварување Вклучување Ролс.

  конвенционалните заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 40T и 60T Болт прилагодување цевка заварување rotators со СТП тркала.

  конвенционалните валци

  Америка 100t Болт прилагодување типични цевка заварување TURNING ролки РАБОТА ЗА ТЕШКИ садови.

  100t заварување ротатор

 • WhatsApp Online Chat !