3000kg 3 оски хидраулични Позиционер - Кина Wuxi успех машини

3000kg 3 оски хидраулични Позиционер

Краток опис:

Носивост: кг максимална 3000

дијаметар Табела: 1400 mm

Поместување на брзина: 0.2 вртежи во минута

Поместување на моќност: 2.2 kW

Поместување агол: 0 ~ 120 °

Ротација брзина: 0,05-0,5 вртежи во минута

Ротација моќност: 1.5 kW

Контрола начин: Далечински управувач рака + крачна Влез

Напон: 110V ~ 575V 3 Фаза 50 / 60Hz


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: 1. * *** 00 долари
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Заварување Позиционер има четири видови: висина прилагодување Позиционер, хоризонтални плочата, главата и опашката парк Позиционер, 3 оски хидраулични Позиционер. кои се користат главно за заварување и монтажа на опрема и делови. Но, 3 оски хидраулични Позиционер прави парче на идеална позиција за заварување и монтажа на превртување, ротирање и укинување на worktable .. Тоа е идеален опрема за подобрување на квалитетот на заварување и намалување на работното време

  Подолу е 3T 3 оска Хидраулични Позиционер Спецификација:

  модел YHB-30
  Носивост 3000kg максимум
  дијаметар маса 1400mm
  поместување агол 0-120 °
  брзина поместување 0.2 вртежи во минута
  поместување на енергија 2.2 kW
  брзина на ротација 0,05-0,5 вртежи во минута
  ротација на енергија 1,5 kW
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

  Хидраулични лифт заварување Позиционер Краток опис:

  1. Тоа може да го скрши на работното парче од 360 °, закосување во 0 ~ 120 °.

  2. напон е 220V, 380V, 415V, 600V, 50 / 60Hz, 3ph. Или како што се бара.

  3. Европска направен со висок квалитет хидраулични компоненти без фази прилагодување на брзината.

  4. Hydrulic Шумски систем 900 mm кревање мозочен удар.

  5. Топ класа електронски компоненти од Шнајдер. и сопирање може да се обезбеди колона работа во безбедна средина.

  6. 100% ново од производство-Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD.

  3 оска Хидраулични лифт цевка заварување Позиционер конкурентни предности:

  1. автоматско заварување Позиционер Инвертер е од Данфосс / Yaskawa.

  2. хидраулични цевки Позиционер Електричен систем е од Шнајдер.

  3. Хидраулични заварување Позиционер ротирачки мотор е сосема Invertek.  

  сертификати 4.CE на европскиот пазар и Америка пазар.Заварување ротатор резервни делови

  5. Тоа е лесно да се контролира со електрични кабинет и рака контрола панел.

  6. движат лого ќе обезбеди вртење и над вртење непречено.

  7. Неколку концентрични жлебови се обработуваат на површината на worktable да им помогне на позиција на работното парче во центарот.

  Стеги за повикување на:

  1. Имаме 3 или 4 вилици вилици стегачки глави за избран, и цевка со дијаметар од 50 mm до 1200 mm.

  2. Посебни прстиња се достапни, но ние треба да дизајн според вашите работното парче детали цртежи.

  3. Специјални платформа наваленоста е на располагање.

  По продажба на услуги од Wuxi успех Машини Опрема копродукции, ООД.:

  1. Сите наши заварување машина имаат положено CE тест и да добијат сертификати CE.

  2. За Middest Исток клиенти, како Сенди Арабија. Ние, исто така може да ви дадат на CO и оригиналната фактура.

  3. Целосно инсталиран и дебагирање пред пакување и испорака, па така лесно за вашата инсталација на работа во вашиот магазин.

  4. Врата до врата инсталација сервис е исто така на располагање, ако клиентот е потребно.

  5. Ние обезбедуваме 12month период гаранција за квалитет на целата машина.

  6. Имаме доволно резервни делови за продажба по.

  Нашите производи поврзани со:

  Цевка заварување ролки, резервоарот за претворање на ролни, цевки ротатор, заварување ротатор, цевка вртење ролни, цевка вртење ротатор, само-израмнувачки заварување ротатор, олово завртка конвенционалните заварување ротатор, цевки ролери кревети, ветер кула заварување ролки, заварување Позиционер, опрема навалување Позиционер, ротациони заварување Позиционер, заварување плочата, автоматски Позиционер, подигнете заварување Позиционер, хидраулични заварување Позиционер, резервоарот заварување Позиционер, хоризонтална Позиционер, висина прилагодување заварување Позиционер, заварување манипулатор, колона и бум, бум колона заварувач, крос заварување манипулатор.

  Deatail Слика:

  хидраулични заварување Позиционер


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:
  1. Нашите ротациони заварување Позиционер се сите со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.
  2. Безжичен / радио рака за контрола на лифт цевка Позиционер се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.заварување контрола Позиционер

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување Позиционер, тогаш ние ќе пакет со дрвени случај за LCL превозот.

  2. Ако цел количество доволно за една цела контејнери, ние ќе пакет во контејнери директно. new3

  1. Имаме извезуваат нашите хидраулични positioners за тешки заварување на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Еве подолу некои заварување pisitoner работи за слики што сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Италија 10т заварување масата Со Позиционер. 10т заварување Позиционер Саудиска Арабија 15T Заварување Позиционер заварување Позиционер 15T Заварување Позиционер работа со Чак заварување positioners

 • WhatsApp Online Chat !