10т Хоризонтална плочата - Кина Wuxi успех машини

10т хоризонтални плочата

Краток опис:

Носивост: 10t максимум

дијаметар Табела: 2000mm

Ротација брзина: 0,05-0,2 вртежи во минута

Ротација на енергија: 3 kW

Контрола начин: Далечински управувач рака + крачна Влез

Напон: 110V ~ 575V 3 Фаза 50 / 60Hz


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: 1. * *** 00 долари
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Ротари positioners заварување на хоризонталната грамофони се користат за заварување, брусење и цели позиционирање

  Подолу е 10t Хоризонтална Ротари Заварување Позиционер Спецификација:

  модел HB-100
  Носивост 10т максимум
  дијаметар маса 1500mm
  брзина на ротација 0,05-0,2 вртежи во минута
  ротација на енергија 3 kW
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz

  Welding Turntable with positioner Positioner Description:

  1. Ротари Позиционер заварување само ротациони маса, без поместување функција.

  2. напон е 220V, 380V, 415V, 600V, 50 / 60Hz, 3ph. Или како што се бара.

  3. брзина на ротација е дигитални readout на електрични кутија.

  4. Welding Turn Table can rotate 360° by VFD control.

  5. Контролирани е далечинска контрола кутија или рака контрола кутија безжичен, опција е крачна.

  6. 100% од новите manufacture- Wuxi успех Машини Опрема CO., LTD.

  Заварување Позиционер Предности:

  1. Хоризонтална плочата светлина должност Позиционер Инвертер е од Данфосс / Yaskawa.

  2. Ротирачки садови под притисок заварување Позиционер Електричен систем е од Шнајдер.

  3. Заварување Позиционер ротирачки мотор е сосема Invertek.  

  сертификати 4.CE на европскиот пазар и Америка.Заварување ротатор резервни делови

  Инсталација и по Служи:

  1. Ако само хоризонтални плочата заварување Позиционер, ќе биде многу лесно да се инсталира од страна на себе си во согласност со нашата работа прирачник.

  2. За време на инсталацијата, ако имате било какви проблеми со кои може да ви даде навремена помош онлајн.

  3. Инсталација на услуги на вашиот сајт, исто така, може да организира available.We нашите инженер таму.

  4. Една година гаранција за квалитет за заварување ротатор и бесплатно поддржан за резервни делови. 

  Нашите Поврзани заварување Машинско Производи име:

  заварување Позиционер, цевки Позиционер, 2 оска хидраулични заварување Позиционер, L-тип Позиционер, H-тип Позиционер, Мали заварување Позиционер, резервоар за заварување Позиционер, светлина должност заварување Позиционер, ротирачки заварување Позиционер, хоризонтални плочата, ротирачки пресвртна маса, заварување колона и бум , манипулатори и роботи, хоризонтални цевки ролки, колона и бум, бум колона манипулатор, цевки заварување манипулатор, крст заварување манипулатор, Волумен заварување Manipulator.welding манипулатор за цевки, заварување ролери, цевка вртење ролни, цевка заварување ролери, цевка вртење ролни, собере до ротатор, само подреден цевка заварување ролери застане,, само прилагодливи цевка заварување ролери застане, само усогласена ролери застане, тркала рамка, автоматски ротатор прилагодливи заварување цевки, конвенционалните цевка заварување ролери застане, Болт прилагодливи цевка заварување ролери застане, песок детонација ротатор , сликарството ротатор, заварување Позиционер, заварување колона и бум, бум колона манипулатор, Автоматско снабдување манипулатор, Тешки заварување манипулатор, weldi ng манипулатор за цевки, Manipulator Заварчик. 

  HBJ
 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:
  1. Нашите Ротари плочата се сите со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.
  2. Безжичен / радио рака за контрола на лифт цевка Позиционер се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.заварување контрола Позиционер

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување Позиционер, тогаш ние ќе пакет со дрвени случај за LCL превозот.

  2. Ако цел количество доволно за една цела контејнери, ние ќе пакет во контејнери директно. new3

  1. Имаме извезуваат нашите хоризонтална positioners на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Еве подолу некои заварување pisitoner работи за слики што сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Италија 10т заварување масата Со Позиционер. 10т заварување Позиционер Саудиска Арабија 15T Заварување Позиционер заварување Позиционер 15T Заварување Позиционер работа со Чак заварување positioners

 • WhatsApp Online Chat !