5 Тон Авто Изедначување на ротаторна - Кина Wuxi успех машини

5 Тон Авто Изедначување на ротаторна

Краток опис:

Вчитај капацитет - Поставете: 5 тони максимална

Транспорт капацитет - диск: 2,5 тони максимална

Транспорт капацитет - битанга: 2,5 тони максимална

Ротација капацитет: максимум 5 тони

дијаметар садови: Min.250mm ~ Макс. 2300mm

брзина на ротација: 100 ~ 1000mm / мин VFD

Ротација на моќност: 0.75 kW, со вентилатор за ладење

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Систем за контрола: контрола на Далечински рака и нога на педалата

Напон: 110V ~ 575V сите достапни.


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: . 2, 00 USD ***
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  На само-израмнувачки заварување rotators се дизајнирани така што ролки автоматски се усогласат за да се приспособат различни дијаметри сад. Сите четири оски на диск единица се моторизирани да се обезбеди непречено ротација, па дури и дистрибуција на тежината. Овој притисок дистрибуција нуди посебна предност при работа со тенки ѕидови делови во обработка, бидејќи тоа ја намалува можноста за нарушување на работното парче. Авто усогласување rotators може да биде испорачана со капацитет од 5.000 кг до 500 тони.

  Еве подолу е само усогласување заварување rotators спецификација 5T:

  модел SAR-5
  Вчитај капацитет - драјв 2,5 тони максимална
  Транспорт капацитет - битанга 2,5 тони максимална
  Вчитај капацитет - Поставете 5 тони максимална
  ротација капацитет 5 тони максимална
  дијаметар садови Мин. 250mm ~ Max.2300mm
  брзина на ротација 100 ~ 1000 mm / min VFD
  ротација на енергија 0.75kw со вентилаторот за ладење
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

  Светлината цевка заварување ролки користи за садови под притисок Карактеристики:

  1. Едно парче возење ролери и една битанга ролери парче се спакувани заедно како еден сет за продажба.

  2. Далечински управувач страна, Радио контрола рака и нога контрола педали се сите avaialble.

  3. прилагодување самоуправа за различни дијаметар садови без рачно прилагодување, поудобно.

  4. stepless прилагодување на брзината на погонските дел со брзина на ротација 100 ~ 1000mm / мин.

  5. Топ класа електронски компоненти од Шнајдер да се обезбеди долго време со користење живот.

  6. 100% ново од оригиналниот производител -. WUXI УСПЕХ Машини Опрема копродукции, ООД.

  Сите Wuxi успех резервоар Вклучување Ролс Резервни делови Бренд Детали:

  1. нашите заварување rotators инверторот е од Данфосс.

  2. нашите заварување ролери мотор е од Invertek.

  3.Our резервоарот вртење ролни електронски компоненти е од Шнајдер.

  5 тон заварување ротатор

  Цевка заварување тек Употреба:

  1.Medium серија опсег е конструирана за ефикасно позиционирање на долго цилиндрични работа-парчиња.

  2. нафта резервоари, садови под притисок, а цевката се апликации кои користат вртење ролни.

  3. Долг предмети кои не се цилиндрични може да се прилагоди со помош на сопствени дизајниран прстени поддршка.

  4. Ние дизајн вклучува преоптоварување дискови на секое тркало кое се спречи прекумерна товари од оштетување на гумите.

  По продажба на услуги:

  1. Ние обезбедуваме 12month период гаранција за квалитет на целата машина.

  2. За време на гаранција, кое било прашање покажа поради самиот недостаток на машината, ние ќе ја преземе целата одговорност за тоа.

  3. Со исклучок на периодот на гаранција, технички советодавни поддршка е на располагање слободно да ја покрива целата помош на животот на машината.

  4. инженер сервис на корисникот простории е исто така достапни за потребно.

  авто algining заварување ротатор


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Нашите резервоарот вртење ролни се сите со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.

  2. Безжичен / радио рака контрола за заварување ролери е на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  Резервоарот вртење ролни

  1. Ако цел еден / два сета заварување ротатор, тогаш ние ќе пакет со дрвени случај за LCL превозот.

  2. Ако цел количество доволно за една цела контејнери, ние ќе пакет во контејнери директно.

  new4

  1. Имаме извезуваат нашите заварување rotators на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Тука подолу, со некои слики се сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Мексико 10т само усогласување заварување ролери

  само усогласување заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 20T и 100t ЗАВАРУВАЊЕ rotators

  20T WELDING ротатор

  Америка 40T ЗАВАРУВАЊЕ ротатор СО ПОДВИЖЕН ПАТУВАЧКИ ТРКАЛА

  40T WELDING ротатор

 • WhatsApp Online Chat !