1000kg 3 оски хидраулични Позиционер - Кина Wuxi успех машини

1000kg 3 оски хидраулични Позиционер

Краток опис:

Носивост: кг максимална 1000

дијаметар Табела: 1200 mm

Поместување на брзина: 0.3 вртежи во минута

Поместување на моќност: 1.1 kW

Поместување агол: 0 ~ 120 °

Ротација брзина: 0,05-0,5 вртежи во минута

Ротација моќност: 0.75 kW

Контрола начин: Далечински управувач рака + крачна Влез

Напон: 110V ~ 575V 3 Фаза 50 / 60Hz


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: . 7, 00 USD ***
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  3 оски Хидрауличен тип заварување Позиционер е главно составен од worktable ротација и поместување единица. Со помош на worktable навалување и вртење работа парче фиксиран на worktable може да се стави да се идеална позиција за заварување и собранието.

  Подолу е 1T 3 оска Хидраулични Позиционер Спецификација:

  модел YHB-10
  Носивост 1000kg максимум
  дијаметар маса 1200mm
  поместување агол 0-120 °
  брзина поместување 0,3 вртежи во минута
  поместување на енергија 1.1 kW
  брзина на ротација 0,05-0,5 вртежи во минута
  ротација на енергија 0.75 kW
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

  Хидраулични лифт заварување Позиционер Краток опис:

  1. Позиционер може да се воздигне, навалите, ротирате и лифт.

  2. Системот за електрични контрола се состои од кутија електрична контрола и далечински ње контрола, крачна е исто така достапна.

  3. хидраулични дигалки (притисок> 20 MPa) направи висина работа во добра позиција.

  4. Тоа може да го скрши на работното парче од 360 °, закосување во 0 ~ 120 °.

  5. напон е 220V, 380V, 415V, 600V, 50 / 60Hz, 3ph. Или како што се бара.

  6. Топ класа електронски компоненти од Шнајдер. и сопирање може да се обезбеди колона работа во безбедна средина.

  3 оска Хидраулични лифт цевка заварување Позиционер Делови Бренд:

  1. автоматско заварување Позиционер Инвертер е од Данфосс / Yaskawa.

  2. хидраулични цевки Позиционер Електричен систем е од Шнајдер.

  3. Хидраулични заварување Позиционер ротирачки мотор е сосема Invertek.  

  сертификати 4.CE на европскиот пазар и Америка пазар.Заварување ротатор резервни делови

  Хидраулични Позиционер предности во заварување: 

  1. Тоа е лесно да се контролира со електрични кабинет и рака контрола панел.

  2. движат лого ќе обезбеди вртење и над вртење непречено.

  3. Неколку концентрични жлебови се обработуваат на површината на worktable да им помогне на позиција на работното парче во центарот.

  По продажба на услуги од Wuxi успех Машини Опрема копродукции, ООД.:

  1. Сите наши заварување машина имаат положено CE тест и да добијат сертификати CE.

  2. За Middest Исток клиенти, како Сенди Арабија. Ние, исто така може да ви дадат на CO и оригиналната фактура.

  3. Целосно инсталиран и дебагирање пред пакување и испорака, па така лесно за вашата инсталација на работа во вашиот магазин.

  4. Врата до врата инсталација сервис е исто така на располагање, ако клиентот е потребно.

  5. Ние обезбедуваме 12month период гаранција за квалитет на целата машина.

  6. Имаме доволно резервни делови за продажба по.

  Deatail Слика:

  IMG_3962


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:
  1. Нашите хидраулични лифт заварување Позиционер се сите со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.
  2. Безжичен / радио рака за контрола на лифт цевка Позиционер се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.заварување контрола Позиционер

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување Позиционер, тогаш ние ќе пакет со дрвени случај за LCL превозот.

  2. Ако цел количество доволно за една цела контејнери, ние ќе пакет во контејнери директно. new3

  1. Имаме извезуваат нашите 3 оски хидраулични заварување positioners на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Еве подолу некои заварување pisitoner работи за слики што сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Италија 10т заварување масата Со Позиционер. 10т заварување Позиционер Саудиска Арабија 15T Заварување Позиционер заварување Позиционер 15T Заварување Позиционер работа со Чак заварување positioners

 • WhatsApp Online Chat !