20T Авто Изедначување на ротаторна - Кина Wuxi успех машини

20T Авто Изедначување на ротаторна

Краток опис:

Вчитај капацитет - Поставете: 20 тони максимална

Транспорт капацитет - се вози: 10 тони максимална

Транспорт капацитет - битанга: 10 тони максимална

Ротација капацитет: максимум 20 тони

дијаметар садови: Min.500mm ~ Макс. 3500mm

брзина на ротација: 100 ~ 1000mm / мин VFD

Ротација моќ: 1,5 kW, со вентилатор за ладење

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Систем за контрола: контрола на Далечински рака и нога на педалата

Напон: 110V ~ 575V сите достапни.


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • FOB цена: . 4, 00 USD ***
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  само-израмнувачки заварување rotators се дизајнирани така што ролки се прилагоди автоматски, тоа е центар далечина за да ги собере различни дијаметри сад. Нашата функција rotators е моќен, сигурен мотори, лесен за ракување контроли, и се робустна конструкција на тешки челик за стабилност и долг живот. сите наши rotators може да се интегрира со нашите контроли заварување манипулатор за зголемување на флексибилноста и ефикасноста во цевки заварување ролери, тенкови ролни изработка индустрија.

   Here below is the 20T Self Aligning Welding Rotators specification:

  модел SAR-20
  Вчитај капацитет - драјв 10 тони максимална
  Транспорт капацитет - битанга 10 тони максимална
  Вчитај капацитет - Поставете 20 тони максимална
  ротација капацитет 20 тони максимална
  дијаметар садови Мин. 500mm ~ Max.3500mm
  брзина на ротација 100 ~ 1000 mm / min VFD
  ротација на енергија 1.5kw со вентилаторот за ладење
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

   Нашите резервоарот тело Заварување ролери Заварување на ротаторна функција:

  1. Нашите Заварување Ролни состои: Едно парче возење ролери и една битанга ролери парче се спакувани заедно како еден сет за продажба.

  2.Our резервоар Вклучување Ролс контрола начин: Далечински управувач страна, Радио контрола рака и нога контрола педали се сите avaialble.

  3.Our цевка заварување ротатор прилагоди начин: Прилагодување на дијаметарот на цевката автоматски со дијаметар од 12 - 110 инчи

  4.Our ролери материјал: гума / челик / СТП (полиуретанска ролери за обоени метали)

  5.Manual патување основна рамка или моторизирани патуваат основна рамка е достапен за повеќе цевки заварување.

  6.100% ново од оригиналниот производител -. WUXI УСПЕХ Машини Опрема копродукции, ООД.

  Wuxi успех резервоар Вклучување Ролс Резервни делови Бренд и предности:

  ● Инвертер и главните електрични елементи се Данфосс / Yaskawa.

  ● мотор е Велика Британија бренд Invertek.

  ● VFD контрола ротациона брзина, подобрување на сигурноста на работењето.

  ● челик или СТП ролери, која може да се обезбеди долго време со користење (најмалку 2 години).

  ● Ова заварување ротатор прифати тестирање пред породувањето.

  ● Ова заварување ролери прифати посебен дизајн и обичај.

  Заварување ротатор резервни делови

  Нашиот предлог:

  1. Нормално под 60 Т модел ние ги користиме на гума материјал ролери, горниот ние ги користиме челик материјал ролки. 

  2. Ако вашиот работното парче материјал е обоени метали, предлагаме PU ролки.

  3. Авто-израмнувачки цевка заварување ролки / Болт adjsutment / Водечки прилагодување на завртки / собере до rotators се сите достапни.

  Повеќе Прашања Клиентите може да Загрижени На заварување Машинско:

  П: Што е со transportion?

  А: 1. Целосно спакувани во дрвени случај на анти оштетување во текот на transportational процес.

        2. Обично ги Seaway, предизвика нејзиниот полесно и поевтино за голема машина.

        3. врата до врата испорака е исто така достапна.

  П: Која е вашата гаранција и по продажба на услуги?

  А: 1. Сите наши капацитети, со една година гаранција време, целосно тест на нашата работа продавница пред породувањето.

        2. Ако имате било какви прашања во врска со инсталација, ќе добиете нашите инженери одговори во рок од 24 часа.

  Широко апликација:

   Садови под притисок заварување ролки / цевка производствени индустрии / Ветерни изработка / Хемиски & резервоар изработка гориво / тешки цилиндричен резервоар ролни / Котел индустрија / чување резервоарот изработка / за заварување цевка вртење ролни / Полирање / Прецизни заварување.

  авто algining заварување ротатор


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:

  1. Нашите цевка заварување ролки се сите со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.

  2. Безжичен / радио рака контрола за заварување rotators се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  заварување контрола ротатор

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување ротатор, тогаш ние ќе пакет во дрвена кутија со детали инсталација за LCL превозот.

  2. Ако ролки заварување нарачате доволно за една цела контејнери количина, ние ќе се спакуваат во контејнери директно.

  new4

  1. Нашата компанија (Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD) се извезуваат нашите заварување rotators на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Тука подолу, со некои резервоар заварување ролни работат сите слики се од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Мексико 10т само усогласување заварување ролери

  само усогласување заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 20T и 100t ЗАВАРУВАЊЕ rotators

  20T WELDING ротатор

  Америка 40T SELF Порамнување цевка заварување Ролни со подвижен ПАТУВАЧКИ ТРКАЛА

  40T WELDING ротатор

 • WhatsApp Online Chat !