100t Конвенционалните заварување ротатор - Кина Wuxi успех машини

100t конвенционални заварување ротатор

Краток опис:

Вчитај капацитет - Поставете: 100 тони максимална

Транспорт капацитет - се вози: 50 тони максимална

Транспорт капацитет - битанга: 50 тони максимална

Ротација капацитет: максимум 100 тони

дијаметар садови: Min.800mm ~ Max.5000mm

брзина на ротација: 100 ~ 1000mm / мин VFD

Ротација на енергија: 2 * 3kw со вентилатор за ладење

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Систем за контрола: контрола на Далечински рака и нога на педалата

Напон: 110V ~ 575V сите достапни.


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: 1. * *** 00
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Конвенционални Заварување на цевководни Rtators има два вида, прилагодување на завртки и води завртка adjustment.the Болт прилагодливи ролери растојание центар може рачно да се прилагоди од страна задржани завртка Болт, па како да се погодни за различни дијаметар работното парче. серија CR конвенционалните заварување ротатор може да биде испорачана со капацитет од 5000 кг до 1000 Tons.It се произведени во согласност со механички стандард JB / T 9187-1999.It може заедничка контрола со други капацитети, како што заварување манипулатор, заварување машина, подемен тип заварување машина и така натаму.

  Подолу е 100t Болт Прилагодлив резервоар Вклучување ролни со спецификација СТП тркала:

  модел CR-100
  Вчитај капацитет - драјв 50 тони максимална
  Транспорт капацитет - битанга 50tons максимум
  Вчитај капацитет - Поставете 100 тони максимална
  ротација капацитет 100 тони максимална
  дијаметар садови Мин. ~ 800мм Max.5000mm
  брзина на ротација 100 ~ 1000 mm / min VFD
  ротација на енергија 2 * 3kw со вентилаторот за ладење
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

   Болт Прилагодлив садовите за заварување на ротаторна Опис:

  1. Нашите заварување ролери пакет Едно парче возење ролери и една парче битанга ролери заедно како еден сет за продажба.

  2.Remote рака контрола, Радио контрола рака и нога контрола педали се сите avaialble за ротација заварување машина.

  диск брзина на ротација 3.Our резервоарот ролни подесување "е во дигитални readout.

  4.Depends на различни апликации, површината на ролери има три видови, СТП / гумени / челик тркала

  5.Top класа електронски компоненти од Шнајдер да се обезбеди долго време со користење живот.

  6. 100% ново од оригиналниот производител -. WUXI УСПЕХ Машини Опрема копродукции, ООД.

  Резервоарот Вклучување ролери машина Предности:

  1. Сите наши инверторот заварување ролери кревет е од Данфосс.

  2. Сите наши офшор ролки моторот е од Invertek.

  3. Сите наши ролери заварување машина е електронски компоненти од Шнајдер.

  Заварување ротатор резервни делови

   сертификати 4.CE за европски сертификати пазарот и CO со заварување rotators на Блискиот Исток пазар.

   Зошто Изберете Wuxi успех цевка заварување rotators:

  1.Mainly користи за голема цевка, контејнери, котли, садови под притисок, резервоар за нафта, ветер кула и други цилиндри заварување собранието, детонација и сликарство.

  2. ротатор ќе биде целосно инсталиран пред пакет за испорака во дрвени case.we исто така, снабдување инсталација услуги.

  3.One година гаранција за квалитет за заварување ротатор и бесплатно поддржан за резервни делови.

  4.We имаат силен тим за испорака, вклучувајќи го и товарни морето и воздушниот транспорт. Вратата на располагање врата.

   5.Overseas застапник е на располагање во Италија и Америка пазар.

  Нашиот предлог:

  1.Ако вашиот единствен цевка должина повеќе од 8 метри, ние Ви препорачуваме да изберете една возење ролери и две битанга ролери да се поддржи.

  2.Ако вашиот резервоар материјал е од нерѓосувачки челик, тогаш Ве молиме да ги избереме нашите СТП тркала ролери тркала.

  3.Ако сакате контрола на крачна, ве молиме известете ме кога ќе ни испрати на истрага.

  4.Movable цевка заварување ролки се исто така достапни.

  5.We препорачуваме да изберете колона заварување и бум заедно со ролки за авто резервоарот заварување.

  HGK


 • Претходно:
 • Следно:

 •  Прилагодлив Кревети заварување ролери систем за контрола на:

  1. Сите Нашите Конвенционалните заварување Вклучување ролки се со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.

  2. Безжична контрола / радио рака се достапни за резервоар ролери заварување машина, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  заварување контрола ротатор

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета цевка ролки, тогаш ние ќе се спакуваат во дрвена кутија за LCL превозот, како и со детали за инсталација.

  2. Ако заварување претворајќи ролки нарачате доволно за една цела контејнери количина, ние ќе се спакуваат во контејнери директно.

  нови

  1. Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD се извезуваат заварување претворајќи ролни во повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка резерви е на располагање.

  2. Еве подолу некои цевка заварување пресврт ротатор работи за слики што сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Австралија 30T L ЕАД завртки  Конвенционалните цевка заварување Вклучување Ролс.

  конвенционалните заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 40T и 60T Болт прилагодување цевка заварување rotators со СТП тркала.

  конвенционалните валци

  Америка 100t Болт прилагодување типични цевка заварување TURNING ролки РАБОТА ЗА ТЕШКИ садови.

  100t заварување ротатор

 • WhatsApp Online Chat !