200T Конвенционалните заварување ротатор - Кина Wuxi успех машини

200T конвенционални заварување ротатор

Краток опис:

Вчитај капацитет - Поставете: 200 тони максимална

Транспорт капацитет - диск: 100 тони максимална

Транспорт капацитет - битанга: 100 тони максимална

Ротација капацитет: максимум 200 тони

дијаметар садови: Min.800mm ~ Max.5000mm

брзина на ротација: 100 ~ 1000mm / мин VFD

Ротација на енергија: 2 * 4kW со вентилатор за ладење

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Систем за контрола: контрола на Далечински рака и нога на педалата

Напон: 110V ~ 575V сите достапни.


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: . 3 *, *** 00 долари
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  центар далечина заварување ролери завртки прилагодување може да биде рачно да се прилагоди од страна задржани завртка Болт, па како да се погодни за различни дијаметар работното парче. и конвенционалните заварување ротатор може да биде испорачана со капацитет од 5000 кг до 1000 Tons.It се произведени во согласност со механички стандард JB / T 9187-1999.and што може за заедничка контрола со други капацитети, како што заварување манипулатор, заварување машина, подемен тип заварување машина и така натаму.

  Подолу е 200T Болт Прилагодлив резервоар Вклучување на тек на кревети со спецификација СТП тркала:

  модел CR-200
  Вчитај капацитет - драјв 100 тони максимална
  Транспорт капацитет - битанга 100tons максимум
  Вчитај капацитет - Поставете 200 тони максимална
  ротација капацитет 200 тони максимална
  дијаметар садови Мин. ~ 800мм Max.5000mm
  брзина на ротација 100 ~ 1000 mm / min VFD
  ротација на енергија 2 * 4kw со вентилаторот за ладење
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

   Болт Прилагодлив садовите под притисок заварување rotators Опис:

  1. Нашите заварување ролери пакет Едно парче возење ролери и една парче битанга ролери заедно како еден сет за продажба.

  2.Remote рака контрола, Радио контрола рака и нога контрола педали се сите avaialble за резервоарот за вода / цилиндар цевка заварување ротатор.

  3.Top класа електронски компоненти од Шнајдер да се обезбеди долго време со користење живот.

  4.Depends на различни апликации, површината на ролери има три видови, СТП / гумени / челик тркала

  5.Power ролери на ротатор заварување е управувано од страна двоен мотор. Редуктор усвои владата за намалување на црв опрема cycloidal планетарен редуктор или.

  6. 100% ново од оригиналниот производител -. WUXI УСПЕХ Машини Опрема копродукции, ООД.

  Резервоарот Вклучување ролери машина  Предности:

  1. Сите наши резервоарот тело заварување ролери инверторот е од Данфосс.

  2. Сите наши прилагодливи заварување ротатор моторот е од Invertek.

  3. Сите наши цевка заварување ролери застане електронски компоненти е од Шнајдер.

  Заварување ротатор резервни делови

  сертификати 4.CE за европски сертификати пазарот и CO со заварување rotators на Блискиот Исток пазар.

  5. конвенционалните заварување ротатор главно се користи за заварување, полирање, сликарството и собранието на цилиндрични школка. Таа, исто така може да се монтажа и користење заедно со други алати за ротациони дијаметарот конус нееднаквост.

  Цевка заварување ролни од Wuxi успех Употреба:

  1. Средни серија опсег е конструирана за ефикасно позиционирање на долги цилиндрични работа-парчиња.

  2. нафта резервоари, садови под притисок, а цевката се апликации кои користат вртење ролни.

  3. Долг предмети кои не се цилиндрични може да се прилагоди со помош на сопствени дизајниран прстени поддршка.

  4. Ние дизајн вклучува преоптоварување дискови на секое тркало кое се спречи прекумерна товари од оштетување на гумите.

  Повеќе Прашања Клиентите може да Загрижени на нашата садови под притисок Заварување на цевководни Вклучување Ролс: 

  П: Што е со transportion?

  А: 1. Целосно спакувани во дрвени случај на анти оштетување во текот на transportational процес.
       2. Обично ги Seaway, предизвика нејзиниот полесно и поевтино за голема машина.
       3. врата до врата испорака е исто така достапна.

  П: Која е вашата гаранција и по продажба на услуги?

  А: 1. Сите наши капацитети, со една година гаранција време, целосно тест на нашата работа продавница пред породувањето.
       2. Ако имате било какви прашања во врска со инсталација, ќе добиете нашите инженери одговори во рок од 24 часа.

  П: Процесот за контрола на квалитет:
  А: Сите машини се направи тестирање пред пратката. А 30мин судењето за работа се извршува за да се гарантира машина да биде безгрешен.

  HGK


 • Претходно:
 • Следно:

 • Прилагодлив Кревети заварување ролери систем за контрола на:

  1. Сите Нашите Конвенционалните цевка заварување ролери застане се со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.

  2. Безжична контрола / радио рака се достапни за оф-шор ролки, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  заварување контрола ротатор

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета цевка ролки, тогаш ние ќе се спакуваат во дрвена кутија за LCL превозот, како и со детали за инсталација.

  2. Ако заварување претворајќи ролки нарачате доволно за една цела контејнери количина, ние ќе се спакуваат во контејнери директно.

  нови

  1. Нашата компанија се извезуваат цевка заварување ролери врти на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка резерви е на располагање.

  2. Еве подолу некои садови под притисок заварување работа слики ротатор сите се од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Австралија 30T L ЕАД завртки  Прилагодлив резервоар Вклучување Ролс.

  конвенционалните заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 40T и 60T Болт прилагодување цевка заварување rotators со СТП тркала.

  конвенционалните валци

  Америка 100t Болт прилагодување типични цевка заварување TURNING ролки РАБОТА ЗА ТЕШКИ садови.

  100t заварување ротатор

 • WhatsApp Online Chat !