4 × 4 metra Welding manipulator - China Wuxi Suksesi Makineri

4 x 4 metra manipulator saldimit

Përshkrim i shkurtër:

Fundi Boom max. Ngarkesa: 250 kg maksimale

bum vertikale udhëtimit: 4000 mm maksimale

Vertikale Shpejtësia bum udhëtimit: 1000 mm / min

motor vertikale udhëtimit: 0.75 kW me frena

Horizontal bum udhëtimit: 4000mm

Horizontale me shpejtësi bum udhëtimit: 120 ~ 1200mm / min

motor horizontale udhëtimit: 0.37 kW 

kënd rotacionit: ± 180 °

mënyrë Rotation: motorizuar

Udhëtim Shpejtësia: motorizuar

Udhëtim mënyrë: motorizuar

Input Voltage: 110V ~ 575V 3 Faza 50 / 60Hz


 • Certifikatat: CE
 • Kohë për dorëzim: Në magazinë
 • FOB Çmimi: . 1 *, *** 00 USD
 • Detail Product

  Sistemit të Kontrollit & Paketa

  Projektet tona

  Produkt Tags

  Saldim Column & Boom manipuluesit e Wuxi Suksesi qëndron jo vetëm për risi në dizajn dhe cilësinë e prodhimit, por edhe për besueshmërinë dhe Fuqia. Ajo mund të realizojnë saldim automatike inkorporuar me pa, MAG dhe sistemet saldim TIG, dhe aplikuar gjerësisht në enë nën presion, metalurgjisë, të energjisë, industrisë kimike, kullë e erës, sistemin e tubacioneve dhe të tjerët linjave.

  Here Below is 4X4 Meters Column Boom Welding Manipulator Specification: 

  model LHC-4X4
  Fundi Boom max. ngarkesë 250 kg
  bum udhëtimit vertikale 4000 mm
  Shpejtësia e udhëtimit bum vertikale 1000mm / min
  motor vertikale udhëtimit 0.75 kW me frenave
  bum udhëtimit horizontal 4000mm
  Shpejtësia e udhëtimit bum horizontale 120 ~ 1200mm / min
  motor horizontale udhëtimit 0.37 kw
  kënd rotacionit ± 180 °
  mënyrë Rotation motorizuara
  Udhëtim me shpejtësi motorizuara
  Udhëtim mënyrë motorizuara
  mënyra e kontrollit të telekomandë dorë
  Voltage input 110V ~ 575V Single / 3 Faza 50 / 60Hz
  certifikatë miratimin CE

  Saldim kolonë dhe Boom manipulator Përshkrimi:

  1. Kolona dhe bum manipulater është përdorur për brenda, jashtë, saldim gjatësor dhe periferik.

  2. ± 180 ° shkallë rrotullimi kolonë me mbyllje manuale në çdo pozicion.

  3. Kolona bum puna me kryq motorizuar slides për të rregulluar pozicionin saldim armë.

  Manipuluesit 4.Automatic saldim mund t'u përdorur së bashku me rul saldimit rezervuar, rrotullues positioner saldimit.

  5. Pajisja frenimit mund të sigurojnë punë kolonë në mjedis të sigurt.

  Kërkesat 6.Customized manipulator janë pranuar.

  Column Boom Welding Manipulator Advantages From Wuxi Success:

  1. saldim manipulator inverter ynë është nga Danfoss.

  2. kolona dhe bum motor ynë është nga Invertek.

  3. automatike manipulator komponentet tona elektronike është nga Schneider.

  Saldim Rotator pjesë këmbimi

  4. tracker damar, Monitor, makinë fluksi shërim dhe pashë, sistemi saldimit MIG mund të inkorporojë në manipulator saldator.

  Saldim kolonë dhe Boom  Features:

  1. manipulatorët Saldim janë pajisje automatike saldim përbërë bashku me fuqinë saldim.

  2. Ajo është përdorur gjerësisht në industri si bojler, enë nën presion, makineri petro kimike për saldim e seams brendshme dhe të jashtme gjatësore dhe seams periferike te.

  3. manipulator automatike saldim është i dizajnit për katër llojet e ndryshme Struktura: lloj fikse, tipi rotacioni fikse, lloji fikse luajtshme dhe tipi luajtshme rotacioni.

  4. motorizuar slider ndër 100 * 100mm rregullim goditje e mirë për armë saldim.

  5. gearbox Worm për udhëtim vertikal nëpërmjet motor AC, i kompletuar me të frenave për sigurinë e shtuar.

  Pse Zgjidhni Wuxi Suksesi Makineri Pajisje CO, LTD.:

  1.We premtimi i ndershëm dhe i drejtë, kjo është kënaqësi për të shërbyer ju si konsulent blerjen tuaj.

  2.we garanci saktësinë, cilësi dhe sasi në mënyrë rigoroze të zbatojë kushtet e kontratës.

  3.Professional dhe ekipi me përvojë inxhinier për të siguruar dizajn të avancuar e strukturës dhe elektrike

  4. High zinxhir rul elastik përdorur për të udhëtimit vertikale me shtimin e një sistemi të bilancit counter me kolonën që ofron të qetë, të udhëtimit të lehtë.

  5.Commissioning dhe testimin para dorëzimit.

  LHJ

   


 • Previous:
 • Next:

 • Automatik kolona boom manipulator Kontrollit të Sistemit:

  1. Të gjitha saldator ynë manipulator janë me kuti standarde të kontrollit të dorës së largët dhe këmbë të kontrollit pedale.

  2. Wireless kontrollit / radio dore janë në dispozicion për manipulues saldim, por zakonisht për detyrë të rëndë dhe të gjatë tub / tanke.

  Saldim kolona manipulatorët bum kontrollit

  Paketa:

  1.Normally të gjitha pajisjet do të çmontimit dhe të paketuara në Container.We do të furnizojë të gjitha vizatimet e instalimit detaje për referencë tuaj.

  new5

  1. Wuxi Suksesi Machinery & Equipment CO., LTD kanë eksportuar kolonë dhe bum saldator manipulator saldim për më shumë se 30 vende në botë. Evropiane dhe Amerika rezervat është në dispozicion.

  2. pictures Këtu më poshtë disa manipulator automatike saldim të punës janë të gjitha nga klientët reagime tonë nga faqja e tyre të punës.

  Turqia 4 nga 4 metra kolonë dhe Boom Saldim manipulator. 

  Kolona e saldim me makinë boom

  Vendet 6 nga 6 metra tub saldimit manipulator.

  saldim manipulator

  Australia 5 nga 4 metra Tank Saldim Column Boom manipulator.

  manipulatorët saldim

 • WhatsApp Online Chat !