4 × 4 метри заварување манипулатор - Кина Wuxi успех машини

4 × 4 метри заварување манипулатор

Краток опис:

Бум крајот макс. товар: 250 кг максимална

Вертикална бум патување: 4000 mm Максимална

Вертикална брзина бум патување: 1000 mm / min

Вертикални патни мотор: 0.75 kW со сопирачка

Хоризонтална бум патување: 4000mm

Хоризонтална брзина бум патување: 120 ~ 1200mm / мин

Хоризонтална патувањето на мотор: 0.37 kW 

Ротација агол: ± 180 °

Ротација начин: Моторизирани

Патување брзина: Моторизирани

Патување начин: Моторизирани

Влезен напон: 110V ~ 575V 3 Фаза 50 / 60Hz


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: 1. * *** 00 долари
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Заварување Колона & бум манипулатори на Wuxi успех се издвојува не само за иновациите во дизајнот и квалитетот на производството, но исто така и за сигурноста и стабилноста. Тоа може да се реализира автоматско заварување вклучат со SAW, МАГ заварување и системи за ВИГ, а широко се применуваат во садови под притисок, металургијата, електрична енергија, хемиската индустрија, ветер кула, цевки систем и други линии.

  Here Below is 4X4 Meters Column Boom Welding Manipulator Specification: 

  модел LHC-4X4
  Бум крајот макс. оптоварување 250 kg
  Вертикална бум патување 4000 mm
  брзина вертикална бум патување 1000mm / min
  Вертикални патни моторни 0.75 kW со сопирачка
  Хоризонтална бум патување 4000mm
  брзина хоризонтална бум патување 120 ~ 1200mm / min
  Хоризонтална патувањето на мотор 0.37 kW
  ротација агол ± 180 °
  ротација начин моторизирани
  патување брзина моторизирани
  патување начин моторизирани
  контрола начин Далечински управувач страна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

  Заварување колона и бум Manipulator Опис:

  1. Колона и бум manipulater се користи за внатре, надвор, надолжно и периферен заварување.

  ротација 2. ± 180 ° степен колона со упатство за заклучување на било која позиција.

  3. Колона бум работа со моторизиран крос слајдови да се прилагоди на позицијата на пиштол заварување.

  4.Automatic заварување манипулатори може да се користи заедно со резервоарот заварување валци, ротирачки заварување Позиционер.

  5. уред за сопирање може да се обезбеди колона работа во безбедна средина.

  6.Customized манипулатор барања се прифатени.

  Column Boom заварување Manipulator Advantages From Wuxi Success:

  1. Нашите заварување манипулатор инверторот е од Данфосс.

  2. Нашата колона и бум моторот е од Invertek.

  3. Нашата автоматски манипулатор електронски компоненти е од Шнајдер.

  Заварување ротатор резервни делови

  4. цвест тракерот, монитор, флукс машина за обновување и SAW, Миг заварување систем може да се вклучат во манипулатор заварувач.

  Заварување колона и бум  Карактеристики:

  1. заварување манипулатори се автоматски опрема за заварување составен заедно со заварување моќ.

  2. Тоа е широко се користат во индустриите како котел, садови под притисок, Петро хемиски машини за заварување на внатрешниот и надворешниот надолжен рабовите и периферен рабовите.

  3. автоматски манипулатор за заварување е дизајн за четири различни структура тип: Фиксни тип, фиксна тип ротација, фиксни и подвижни тип подвижен тип ротација.

  4. мотор крос лизгачот 100 * 100mm парична казна мозочен удар прилагодување на заварување пиштол.

  5. црв менувач за вертикално патување преку AC мотор, заврши со кочница за дополнителна безбедност.

  Зошто Изберете Wuxi успех Машини Опрема копродукции, ООД.:

  1.Ние ветување чесен и фер, тоа е задоволство да ви послужи како консултант за купување.

  2.we гаранција за точноста, квалитетот и количините строго спроведување на условите од договорот.

  3.Professional и искусен инженер тим за да се обезбеди напредни дизајн на структурата и електрични

  4. Висока ролери синџир на истегнување се користи за вертикално патување со додавање на систем за контра рамнотежа со колоната која обезбедува непречено, без напор патување.

  5.Commissioning и тестирање пред породувањето.

  LHJ

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Автоматско колона бум манипулатор систем за контрола на:

  1. Сите Нашата манипулатор заварувач се со стандардни кутијата за контрола далечински рака и ножна педала.

  2. Безжична контрола / радио рака се достапни за заварување манипулатор, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  Заварување колона контрола бум манипулатори

  пакет:

  1.Normally сите капацитети ќе го расклопите и пакувани во Container.We ќе ви ги доставуваме сите инсталација цртежи детали за вашиот референца.

  new5

  1. Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD се извезуваат колона и бум заварувач заварување манипулатор на повеќе од 30 земји во светот. Европски и Америка резерви е на располагање.

  2. Еве подолу некои автоматско заварување манипулатор работи за слики што сите од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Турција 4 од 4 метри колона и бум заварување манипулатор. 

  колона машина бум заварување

  Холандија 6 од 6 метри цевки заварување манипулатор.

  заварување манипулатор

  Австралија 5 од 4 метри резервоар за заварување Колона бум манипулатор.

  заварување манипулатори

 • WhatsApp Online Chat !