5T Spool ротатор - Кина Wuxi успех машини

5T Spool ротатор

Краток опис:

Носивост: максимум 5 тони

дијаметар садови: Min.150mm ~ Max.900mm

брзина на ротација: 100 ~ 1000mm / мин VFD

Ротација на енергија: 2 * 0,37 kW, со вентилатор за ладење

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Прилагодете начин: Водач завртка

Систем за контрола на: кутијата за контрола Далечински страна

Напон: 110V ~ 575V сите достапни.


 • Сертификација: CE
 • Време на испорака: во парк
 • ФОБ Цена: . 8, 00 USD ***
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Spool ротатор се специјално дизајнирани и произведени за цел исполнување на барањата на подобрување на продуктивноста, зголемување на степенот на автоматски, работен интензитет намалување заварувач и адаптација на цевки работилница подготвувањето. Го прилагодите дијаметар на бродот преку води завртка, и да ја поправите на работното парче недвижен имот, па затоа е широко се користи во заварување. 

  Подолу е 5T Spool заварување ротатор Спецификација:

  модел СП-5
  Носивост  5 тони максимална
  дијаметар садови Мин. 150mm ~ Max.900mm
  брзина на ротација 100 ~ 1000 mm / min VFD
  ротација на енергија 2 * 0.37kw со вентилаторот за ладење
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Далечински управувач страна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

  Води завртка прилагодување Spool цевки Вклучување Ролс Опис:

  1. Специјален дизајн заварување претворајќи ролери ќе го поддржи под цевката, ако вашиот цевка е премногу должина.

  2. Spool цевка ролки опремени заварување пиштоли на рака за автоматско заварување, ccustomer да се прилагоди на заварување пиштол во рок од 10 m преку рака контрола кутија.

  3. достапни за прилагодување на цвест заварување цвест Tracker.

  4. Контрола начин: кутијата за контрола рака.

  5. Сечење начин: Автоматско заварување

  6. Заварување Позиционер Стегач цевката за вртење и заварување.

  7. Заварување рака држи пиштол на заварување за автоматско заварување.

  8. Нашите заварување Електрични систем е од Шнајдер

  Сите заварување ротатор Вклучување Ролс, мали и големи ротатор Делови Бренд:

  1.Нашата макара заварување ролери Инвертер е од Danfoss / Yaskawa.

  2.Our доведе прилагодување завртка заварување ротатор мотор е од Invertek.

  3.Our spool цевка вртење тркала редуктор е од Кина бренд.

   Заварување ротатор резервни делови

  Spool Tank Welding Rotator Pressure Vessels /Oil Tank Turning Rolls Used For Seam Welding Paniting Appliacation:

  1. Се користи за заварување, полирање и да се соберат на цилиндар-школки.

  2. Заварување на ротаторна големи користи во цилиндарот заварување, како што се морски, нафта и гас; Префрлани, плоча разменувач на топлина; Обвинети воздух кулер; Садовите под притисок; котел; Цевка систем и челик работи итн

  3. За авто круг цвест заварување.

  4.Chemical и гориво резервоарот за складирање на измислица.

  Зошто Изберете Wuxi успех Машини Опрема копродукции, ООД.:

  1.Ние ветување чесен и фер, тоа е задоволство да ви послужи како консултант за купување.

  2.we гаранција за точноста, квалитетот и количините строго спроведување на условите од договорот.

  3.Professional и искусен инженер тим за да се обезбеди напредни дизајн на структурата и електрични.

  4. Имаме голем број на дизајн во согласност со клиенти цевка. Ако нашите капацитети тука може да не е до вашето барање, тогаш ние ќе го дизајнираме нов една за вас.

  5.Commissioning и тестирање пред породувањето.

  Поврзани со нашите заварување машина Име на производ  се користи за цевка вртење заварување:

  заварување ротатор, weling Позиционер, заварување manipulater, што се користи цевка вртење ролни, садови под притисок заварување ротатор, конвенционален заварување ротатор, цевки резервоарот заварување totator, ротација заварување машина, Хидраулични Roator за заварување, песок експлозијата Вклучување тек, автоматско заварување Ролки, резервоар ролери заварување Машинско , Волумен цевка заварување ротатор за конвенционални резервоар Вклучување Ролс, шеф опашка парк заварување Позиционер, хидраулични заварување Позиционер, подигнете заварување positioer, хоризонтални заварување Позиционер, висина прилагодување заварување Positioners, Свртете Табела заварување Позиционер, Свртете Табела заварување Позиционер, заварување колона бум, авто заварување бум, резервоар за машини за полирање, колона и бум, бум колона и манипулатор, колона бум заварувач

   

   HGK

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:

  1. Нашите конвенционални spool заварување резервоар Вклучување Ролс се сите со стандард за контрола на далечинскиот страна кутија и крачна control.it е удобен и безбеден

  2. Безжичен / радио рака контрола за цевка заварување претворајќи rotators се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  заварување контрола ротатор

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување ротатор, тогаш ние ќе се спакуваат во дрвена кутија со детали инсталација за LCL превозот.

  2. Ако ролки на цевка заварување нарачате доволно за една цела контејнери количина, ние ќе се спакуваат во контејнери директно.

  3. Ние обезбедуваме 1г гаранција период за целокупниот квалитет на машината.

   

  нови

  1. Нашата компанија (Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD) се извезуваат нашите заварување rotators во повеќе од 30 земји од целиот свет. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Тука подолу, со некои резервоар вртење заварување ролни работат сите слики се од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Мексико 30T конвенционалните води завртка цевка заварување претворајќи ролки

  конвенционалните заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 40T и 100t Болт прилагодување РЕЗЕРВОАР ЗА ЗАВАРУВАЊЕ rotators

  конвенционалните валци

  Америка 40T типични цевка заварување ролки РАБОТА ЗА ТЕШКИ садови.

  100t заварување ротатор

 • WhatsApp Online Chat !