200T Авто Изедначување на ротаторна - Кина Wuxi успех машини

200T Авто Изедначување на ротаторна

Краток опис:

Вчитај капацитет - Поставете: 200 тони максимална

Транспорт капацитет - диск: 100 тони максимална

Транспорт капацитет - битанга: 100 тони максимална

Ротација капацитет: максимум 200 тони

дијаметар садови: Min.1000mm ~ Max.6000mm

брзина на ротација: 100 ~ 1000mm / мин VFD

Ротација на енергија: 2 * 4 kW, со вентилатор за ладење

Ролери тркала: СТП (полиуретанска тркала)

Систем за контрола: контрола на Далечински рака и нога на педалата

Напон: 110V ~ 575V сите достапни.


 • Сертификати: CE
 • Време на испорака: На лагер
 • ФОБ Цена: . 3 *, *** 00 долари
 • детали за производот

  Систем и пакет контрола

  нашите проекти

  Тагови производ

  Авто подредени резервоарот вртење ролни прилагоди Од центарот на тркалото поставување на автоматски кога бродот се спушти во место. Нема цевки да се промени и без игли да ги избришат или replace.Self подредени цевка заварување ролери обезбедува постојана centerline способности кои го прават поставување и усогласување брзо и easy.The автоматски бескрајно centerline прилагодливи поставувања се обезбеди лесен за усогласување заострените садови, додека додадените површина од 4 тркала по единица обезбедува дополнителна поддршка за тенки ѕидови садови.

  Подолу е заварување ролери спецификација 40T:

  модел SAR-200
  Вчитај капацитет - драјв 100 тони максимална
  Транспорт капацитет - битанга 100 тони максимална
  Вчитај капацитет - Поставете 200 тони максимална
  ротација капацитет 200 тони максимална
  дијаметар садови Мин. ~ 1000mm Max.6000mm
  брзина на ротација 100 ~ 1000 mm / min VFD
  ротација на енергија 2 * 4kw со вентилаторот за ладење
  ролери тркала СТП (полиуретанска тркала)
  контрола начин Далечински управувач рака + крачна
  влезен напон 110V ~ 575V Единствен / 3 Фаза 50 / 60Hz
  Сертификат CE одобрение

   машина Опис:

  1. Се состои: Еден погон ролери, Еден битанга ролери, систем за електрична контрола

  2. Наместете начин: Прилагодување на дијаметарот на цевката автоматски со дијаметар од 12 - 110 инчи

  3. Напон: 110 V - 600 V, 50/60 Hz 1P / 3P сите достапни

  4. Контрола начин: Далечински управувач страна кутијата за контрола кутија / Безжична страна

  5. ролери материјал: гума / челик / СТП (полиуретанска ролери за обоени метали)

  6. Оригинални: Wuxi успех Машини Опрема копродукции, ООД снабдување заварување цевки штандови

  7. Ние обезбедуваме 12month период гаранција за целокупниот квалитет на заварување машина.

  Нашите заварување rotators предност:

  1. Нашите садови под притисок заварување ролни инверторот е од Данфосс / Yaskawa

  2.OurWelding ролери Кревети мотор е од Invertek

  3.Our заварување резервоарот врти ролки редуктор е од Кина бренд

  4.Our заварување rotators Електричен систем е од Шнајдер

  Заварување ротатор резервни делови

  Цевка заварување тек Употреба:

  1. Средни серија опсег е конструирана за ефикасно позиционирање на долги цилиндрични работа-парчиња.

  2. нафта резервоари, садови под притисок, а цевката се апликации кои користат вртење ролни.

  3. Долг предмети кои не се цилиндрични може да се прилагоди со помош на сопствени дизајниран прстени поддршка.

  4. Ние дизајн вклучува преоптоварување дискови на секое тркало кое се спречи прекумерна товари од оштетување на гумите.

  Нашиот предлог:

  1. Ако сакате контрола на крачна, ве молиме известете ме кога ќе ни испрати на истрага.

  2. Подвижен цевка заварување ролки се исто така достапни.

  3. Ние ви препорачуваме да изберете колона заварување и бум заедно со ролки за авто резервоарот заварување.

  4. Нормално под 60 Т модел ние ги користиме на гума материјал ролери, горниот ние ги користиме челик материјал ролки. 

  5. Ако вашата работа парче материјал е обоени метали, предлагаме PU ролки.

  6. Авто-израмнувачки цевка заварување ролки / Болт adjsutment / Водечки прилагодување на завртки / собере до rotators се сите достапни.

  авто algining заварување ротатор


 • Претходно:
 • Следно:

 • Контролен систем:

  1. Нашите заварување резервоар Вклучување Ролс се сите со стандардна кутија далечински контрола рака и нога на педалот control.Manual контролирани панел со копчиња го прави операција многу удобна.

  2. Безжичен / радио рака контрола за цевка заварување претворајќи rotators се на располагање, но нормално за тешки и долги цевки / тенкови.

  заварување контрола ротатор

  пакет:

  1. Ако цел еден / два сета заварување ротатор, тогаш ние ќе се спакуваат во дрвена кутија со детали инсталација за LCL превозот.

  2. Ако ролки заварување нарачате доволно за една цела контејнери количина, ние ќе се спакуваат во контејнери директно.

  3. Ние обезбедуваме 1г гаранција период за целокупниот квалитет на машината.

  new4

  1. Нашата компанија (Wuxi успех машини & Опрема CO., LTD) се извезуваат нашите заварување rotators во повеќе од 30 земји од целиот свет. Европски и Америка акции е на располагање.

  2. Тука подолу, со некои резервоар заварување ролни работат сите слики се од нашите клиенти повратни информации од нивниот сајт работа.

  Мексико 30T само усогласување цевка заварување претворајќи ваљаци со гума и челични тркала

  само усогласување заварување ротатор

  ИТАЛИЈА 40T и 100t РЕЗЕРВОАР ЗА ЗАВАРУВАЊЕ rotators со СТП тркала

  20T WELDING ротатор

  Америка 40T SELF Порамнување цевка заварување ролки РАБОТА СО ПОДВИЖЕН ПАТУВАЧКИ тркала за долги парчиња удрил заварување

  40T WELDING ротатор

 • WhatsApp Online Chat !